Vášnivý zahrádkář pořád něco pěstuje, zasazuje, zalévá a stará se, aby vše hezky rostlo a mělo plody. Jenomže co dělat, když podobné možnosti nemáme? Ani prostor, ani zahrádku? I v takovém případě si můžeme zahrát na zahrádkáře a to přímo doma v bytě a vypěstovat si klíčky mungo fazolek.

květiny v květináči

Vyzkoušejte si sami doma klíčení mungo https://www.nakliceno.cz/mungo/ fazolek. Není to vůbec složité, ba právě naopak, zvládne to každý!

Co je to vlastně mungo? Mungo jsou semena na klíčení. Chutnají podobně jako hrášek. Tyto rostlinky obsahují spoustu vitamínů, zejména jsou bohaté na vitamín E, B2, B3, B6, a mnoho minerálních látek jako je vápník, draslík, železo, hořčík. Další, co obsahují, je velice ceněná vláknina a lehce stravitelná bílkovina.

Používají se i na detoxikaci organismu

Tyto rostlinky se používají také k detoxikaci. Snižují dokonce hladinu cholesterolu v krvi. Snadno je strávíme, takže naše tělo příliš nezatížíme. Díky tomu se hned zase budeme cítit lehce.

Dokonce se používají k terapeutickým účelům. To jste možná ani netušili a je to velkou zajímavostí. Regenerují poškozené cévy, proto jsou cenné i při potížích se srdcem, kornatěním tepen a v mnohých dalších případech. Jakékoliv kardiovaskulární nemoci mohou být pro člověka velkým problémem, užívám rostlinky tomu lze předejít. V případě nemoci si alespoň od problémů trochu pomůžete přírodní cestou a uděláte něco pro své zdraví. Pročišťují kompletně krevní oběh. Posilují imunitu, takže působí i na střeva.

pěstování zahrádky

Pořídit se dají právě fazole mungo, což jsou semena, ze kterých získáte klíčky. Konzumovat se dají jako čerstvé, stačí je natrhat a přidat do salátů nebo zkonzumovat jen tak volně. Vhodné jsou také do jídel, jako přílohy, přidat se mohou do polévek, pomazánek, k pečivu a jistě najdete i Vy své využití podle chuti. Jakmile je budete mít doma, už jistě budete vymýšlet, co s nimi, jakou pomazánku nebo salátek si uděláte a jak si je vychutnáte. Pro dobrou chuť i pro naše zdraví.

Přímo doma z naší vlastní bio zahrádky, třeba malého truhlíku na parapetu.