Vesnička Mesongi leží asi 20 kilometrů jižně od hlavního města Kerkyry. Na rozdíl od většiny ostatních lokalit tu najdete zářivě zelené louky, náruče pestrobarevných květin, keřů, i husté lesy. Kolem domů jsou pečlivě obdělávané zahrádky a velké množství pomerančovníků a citronovníků. A samozřejmě olivovníky. Ty jsou tu v místním parku i velice staré, prý přibližně šest set let.
korfu pantokrator
Doporučuji se ubytovat v apartmánech Vlassis Apartments, na konci vesnice.
Pobyt je možno objednat s předstihem za velice příznivé ceny. Dům má dvanáct pokojů a je velice klidný. Nedaleká silnice je málo frekventovaná, oddělená od domu hustými keři. Pokoje jsou prostorné, dokonale vybavené. Najdete zde moderní televizi, klimatizaci, pohodlný gauč se stolkem, fén, oddělenou vybavenou kuchyňku, některé apartmány mají i vanu. A co je překvapivé – dostatečné množství elektrických zásuvek, umístěných prakticky a ve správné výšce. Vybavení je nové a kvalitní, vše hezky sladěné, i stolů, stolků, židliček a křesílek převyšuje běžnou řeckou normu. Každý pokoj má krásný velký balkon s výhledem do bujné přírody. Vzhledem k tomu, že je dům na kopci, vidíte odsud skoro celý ostrov včetně nejvyšší hory Pantokrator. Z balkonu můžete přímo trhat citrony. Horní patro má balkony dva, druhý s nádherným výhledem na moře. Vstup na balkony je vyřešen dvěma francouzskými okny. Ráno jen rozhrnete závěs a hledíte na tu nádheru.
lodičky na Korfu
Prožitek ještě výrazně umocní velice přátelská a přívětivá paní domácí i její syn. Oba mluví perfektně anglicky, paní často a pečlivě uklízí a snaží se vyhovět každému přání.
Na zahradě najdete houpačku, gril, stolky, sedátka.
Pláž je vzdálená 200 metrů, cesta vede pěšinou mezi domky a zahrádkami. V restauracích i obchodech najdete velice přátelskou obsluhu a dobré ceny.
Dovolená na tomto místě je opravdu balzámem na duši.