Přestože mnoho z nás má jasno v tom, že bychom našeho aktuálního partnera či manžela nevyměnili za nic na světě a chceme společně prožít celý zbytek života, možná to nemusí nutně znamenat, že jsme každý den a celý den zamilovaní. Ba naopak, naprosto běžnou součástí každého partnerského či manželského vztahu je etapa, kdy nám tento náš vztah začne pomalu, ale jistě, připadat rutinní, stereotypní, v některých případech dokonce bohužel i tak trochu nuda. Stejně tak jako si někteří z nás libují v tom, když je náš vztah klidný a romantický a plný vzájemné podpory i tolerance, možná si čas od času každý povzdychne, že by přeci jenom ve svém vztahu uvítal trochu toho napětí, drama nebo nějakou změnu.

muž líbá ženu

Tou zmíněnou změnou samozřejmě nemusíme myslet vyloženě rozchod, pauzu nebo jinou partnerskou rozluku. Naopak, drobné rozdmýchání vášně, která už je po letech trochu při zemi, protože se už nevznášíme v oblacích, nemusí být nutně negativně pojímáno a už vůbec nemusí být na škodu.

Jak tedy můžete docílit toho, abychom jako partneři nebo manželé neusnuli na vavřínech? Co může dodat našemu vztahu trochu šťávy?

pár tančí tango

  • Změňte prostředí. Nikdy není pozdě na to, udělat si romantický víkend jen pro vás dva. Pokud nejste příznivcem wellness aktivit nebo lázeňského povalečství, skvělou alternativou může být i aktivní výlet nebo v podstatě jakákoli dovolená. Dopřejte si čas od času změnu prostředí, uvidíte, že se vám uleví a že si spolu zase užijete něco nového.
  • Najděte si společný koníček. Zkuste si najít nějakou činnost, která bude bavit vás oba, a kterou můžete dělat pouze společně. Ačkoli je skvělé, když mají oba z partnerů své vlastní zájmy, stejně tak je vhodné mít i své společné. Nejen proto, abyste spolu něco hezkého tvořili, ale i kvůli tomu, abyste si našli občas chvíli na to, být spolu a nerušeně si užívat jeden druhého.
  • Odvažte se. Když je řeč o sexuálním životě, mnoho dlouholetých partnerů vám potvrdí, že ani po této stránce není snadné zachovat vlnu vášně na stejné úrovni. K tomu může posloužit například nová sexuální hračka nebo extreme power poppers, který přispěje k vašim postelovým hrátkám.