Mít vlastní bazén na zahradě je prostě úžasné. Každý den si můžete v létě užívat slunečného počasí, horkých paprsků, které budou opalovat Vaši kůži a také příjemného osvěžení v podobě lehce studené vody. Relaxace, odpočinek, chvíle klidu a pohody nebo naopak zábavného dovádění s dětmi při nedělním odpoledni. To všechno může poskytnout domácí zahradní bazén. Máte malý a kulatý? Nebo větší zabudovaný v zemi? Velký nebo malý? Na velikosti ani tvaru až tolik nezáleží, hlavně, že si ho přes léto můžeme naplno užít!

bazén dům

Přemýšlíte o pořízení bazénu? V tom případě budete potřebovat i spoustu různých doplňků, jako je plachta pod bazén, neboli podložka označována také jako geotextilie. Ta se vkládá pod dno bazénu, na upravený povrch země a zamezuje poškození bazénové plachty. Chrání dno před poškození a prorůstáním trávy. Tato folie je vyrobená ze speciální netkané textilie má dlouhou životnost a vynikající vlastnosti.

bazén na zahradě

Další plachta může být na zakrytí povrchu hladiny. Buďto jako klasická nebo rovnou jako solární.

Bazénová plachta má mnoho způsobů využití. Klasická verze zabraňuje nečistotám, aby se dostávaly do vody. Brání také odparu vody v horkých letních dnech a v době, kdy se nekoupete. Přes noc brání hmyzu, listům a trávě, aby padaly na hladinu a do vody v bazénu. A samozřejmě také ohřívá vodu, ovšem ne tolik, jako je tomu v případě solárního typu. Solární plachta ještě daleko více přenáší teplo ze slunečních paprsků na hladinu potažmo do vody ve Vašem zahradním domácím bazénu. I tato solární plachta však splňuje všechny již zmíněné předpoklady, čili zabraňuje vniknutí nečistot po dobu, kdy se nekoupete do vody v bazénu nebo brání odparu vody či jejímu ochlazování.

A v neposlední řadě nesmíme zapomínat na zazimování. Léto se blíží ke konci a my opět musíme udělat se vším pořádek a bazén pořádně zazimovat, proto je ideální zazimovací plachta, která vydrží jakékoliv zimní počasí.