Jako milovnice masáží se pokaždé divím, když se najde někdo, kdo je nemá rád. Častým důvodem pro odmítání masáží bývá stydlivost, lechtivost a neochota, nechat na sebe sahat cizími lidmi. Ovšem jsou mezi námi i tací, co se stydí i před partnerem nebo partnerkou a nemají rádi, když na ně příliš sahá i on nebo ona. Moc tomu nerozumím a nesnažím se to ani pochopit. Beru to jako nějaký psychický blok, který si daní jednotlivci nesou životem s sebou.

Naštěstí jsem takové lidi nikdy neměla za partnery. Ti moji naopak masáže milovali a milují a sami mi je rádi poskytovali a poskytují. Takový voucher na masáž je i pěkným dárkem pro člena rodiny nebo kamarádku. Ale zjistěte si předtím, zda má obdarovaný masáže rád a případně jaké.
masáž chodidla

Existuje jich velké množství druhů

· Rehabilitační

· Relaxační

· Erotické

· Těhotenské

· Klasické

· Sportovní

· Zeštíhlující

A ještě další a další. Záleží na salonu a na masérovi. Co se masérů týče, můžete si vybrat mezi muži i ženami, mezi českými nebo thajskými, indickými a dalšími národnostmi. Určitě je důležité si maséra, či masérku jednou vyzkoušet, a pokud Vám sedne a budete se u něj nebo u ní cítit dobře, pak chodit pravidelně. Trpíte-li totiž bolestmi zad, krční páteře a podobně, nezbavíte se jich za jedno sezení, či lépe ležení. Chcete-li si pouze odpočinout a relaxovat, můžete si masáž užívat třeba jen jednou ročně, i když to by asi byla škoda.
masáž ruky

Kdo má rád nevšední zážitky, může vyzkoušet třeba medovou nebo čokoládovou nebo masáž lávovými kameny. A pro odvážné muže, kteří chtějí zažít něco nového a krásného, jsou tu masáže prostaty, o kterých se více dozvíte na .

Výběr je tedy opravdu velký. Pokud patříte do skupiny těch stydlivějších a nedůvěřivých, zkuste nejdříve třeba jen masáž hlavy nebo chodidel a uvidíte, jak se budete cítit a zda si pak troufnete na víc.