Pokud patříte k zemitým znamením zvěrokruhu, pak jsou pro vás ideální vytrvalostní sporty. K zemitým znamením patří Panna, Kozoroh a Býk. Tyto znamení ale příliš nevynikají ve sportech, které jsou silové nebo rychlostní. U vytrvalosti se projeví jejich píle a hlavně houževnatost. Jestli je něco, co jim nevyhovuje, pak je to riskantní odvětví a stresové situace. Ideální je pro ně cyklistika, běh na lyžích nebo tanec. Kolektivní sporty příliš nemilují. Býci jsou nejvíce zranitelní v oblasti nosu a zubů, Pannám nesvědčí stresové situace a Kozorohům stres oslabuje dýchání.
surfař na vlně
Co se týká vodních znamení, mezi které můžeme zařadit Vodnáře, Raka, Ryby a Štíry, pro ty se nejvíce hodí individuální sportovní odvětví a je jedno, jestli souvisí s vodním živlem či nikoliv. Jedná se o znamení, která jsou citově založená. Uplatní se nejvíce v plavání nebo krasobruslení. Nejvíce expanzivní je Štír, který se může věnovat i silovým sportům. Ryby jsou výborné ve vytrvalostních atletických disciplínách. Štíři by měli dbát na úskalí častého nachlazení.
nohy běžce
Raci na žaludeční potíže a Ryby na úrazy lýtek.
Jestliže existují znamení, která jsou protikladem vody, pak jsou to Lvi, Střelci a Berani. Jedná se o znamení, která jsou velmi temperamentní a svou oblibu rády vkládají do dynamických sportů. Může se jednat o cvičení, fotbal, hokej nebo všelijaká bojová umění. Berani by měli být velmi opatrní při úrazech v oblasti hlavy. Lvi na srdeční činnosti a Střelci na kyčle.
hořící míč
Živly, které musí být neustále vzdušné a v pohybu, vyžadující stále nové podněty jsou ve znamení Vodnáře, Váh nebo Blížence. Hodí se pro ně například moderní gymnastika, tanec nebo balet. Vodnáři mají v oblibě vytrvalostní projevy. Váhy za to upřednostňují umělecký dojem. Blíženci mají nejraději kolektivní pojetí. Vodnáři by si měli dávat pozor na kotníky a kolena. Váhy zase na oblast bederní páteře a Blíženci na svá ramena.
Jestliže jste se v našem dnešním článku našli, pak doufáme, že jsme vám pomohli odhalit sportovní odvětví, které pro vás bude tím pravým.