Ano pirátské, protože jedině piráti mívali takové tajemné truhly. A tak se naše dětské hry a fantazie odehrávaly v tomto duchu. Babička vždycky ke hře s úsměvem truhličku zapůjčila i když věděla, že se nás poté nezbaví. Páni, co tam bylo předmětů tajemných, které jsme zpočátku neznali a netušili k čemu slouží. Dnes to působí tak trochu legračně, ale nám bylo šest nebo sedm let a tyto hry baly jedny z nejlepších.

knoflíky

Všeobecně se tomu říkalo košík se šitíčkem, ale nebyly tam pouze jehly. Byly tam různé patentky, gumy, knoflíky, barevné špendlíky, křída, která nepsala, mini nůžky, náprstek a tak dále a tak dále. Prostě a jednoduše, textilní galanterie. Jenže my to tehdy netušili. Byl to svět plný objevů, a i když jsme už později většinu předmětů poznávali, přesto jsme se babičky stále ptávali k čemu to slouží. A ona vždycky trpělivě vysvětlovala. Bohužel, vše odnesl čas. Zůstala jen to textilní galanterie, a to v různých obchodech a obchůdcích. Možná i dnes mají některé správné hospodyně podobné košíčky. Já tedy ano, ale už nemá to kouzlo. Není to prostě ono. Možná, že je to proto, že už nevidím v každém předmětu kus pokladu, ale ryze praktickou věc. Vím, k čemu slouží, kde jsem ji koupil, proč ji tam mám a tím se kouzlo nadobro vytratilo. Zůstává jen a jen vzpomínka a věřte, že je krásná.

šitíčko

V současnosti lze takový košíček koupit skoro kdekoli a naplnit jej není žádný problém. Obchůdky s tímto sortimentem jsou skoro všude, ale ne každý má kvalitní zboží. Mohu vás ujistit, že guma koupená u Asiatů rozhodně neplní svou funkci. Takže raději běžte za skutečnou kvalitou. Já vám mohu jen a jen doporučit internetový obchůdek, na který se dostanete kliknutím na odkaz v tomto článku. Tam si můžete vybírat a přebírat z různých druhů zboží jako v klasickém obchodě. Tak neváhejte a klikněte si pro přesun.