Zkoušeli jste někdy přestěhovat se v noci? Je to dobrodružný počin a má spoustu výhod ve srovnání s klasickým přestěhováním přes den z bodu A do bodu Z.

Pronajměte si dodávku – tím byste asi měli začít, pokud máte dostatek elánu a možnost zvládnout to sami. Půjčovny dodávek vám potvrdí otevírací dobu docela jednoduše slovy: máme stále otevřeno https://www.rentcarservice.cz/mame-stale-otevreno-detail-253. Rozhodně vám vyjdou vstříc, jestliže se rozhodnete přestěhovat se v noci a mít vůz k dispozici třeba i další den, v případě, že potřebujete něco nakoupit či naopak odvézt na sběrný dvůr.

vyprázdněné noční město

Začněte balením věcí včas – jakmile si dohodnete pronájem vozu na určitý den, začněte s přípravami. Balení věcí neodkládejte na poslední chvíli, a pokud chcete poradit, ponechte si na tento proces tak čtyři až šest týdnů. V tomto předstihu také obvykle bez problémů zajistíte dodávku na požadovaný den. Měli byste mít zajištěné i kartonové krabice a balicí materiál, nejlépe bublinkovou fólii ve větším množství (v roli) a tenkou flexibilní fólii pro balení rozebraného nábytku a spotřebičů.

klid ve městě

Na noc si připravte pohodlné oblečení, nápoje a svačinu – při stěhování vyhládne a spoléhat se na otevřenou čerpací stanici je příliš riskantní. Mějte raději jídlo připravené s sebou a stejně tak dostatek tekutin. Samozřejmě bez alkoholu, ten za volant nepatří a majitel dodávky vám pak v případě nehody nic neodpustí, a stejně tak Policie.

V noci je klid – jedním z hlavních důvodů, proč se lidé pouští do nočních akcí, je božský klid. Většina lidí spí a neruší okolí jak svými případnými negativními myšlenkami, tak i činy. Nikdo vás nebude zdržovat, otravovat a připomínkovat, jen buďte ke spícím lidem ohleduplní a chovejte se tiše, jako myšky. Nakonec je výhodné, pokud se přestěhujete v noci v tichosti, pak vás nebude nikdo nahánět a zvědavě se vyptávat, kam se to vlastně chcete přemístit. V noci je také minimální provoz na silnicích, a to snižuje pravděpodobnost nějaké srážky s cizím vozidlem.