Když poprvé přijdete do svého potencionálního domova, který má holé zdi, není to nic moc. Ale postupem času se na stěnách objevují obrazy, pruhy barevných tapet, na oknech třeba sezónní samolepky. Například na těch ujíždím já. Přes internet jsem si objednala podzimní listí, sněhové vločky a motýly. Líbí se mi, když i ta okna mají na sobě ozdůbky, které tak trochu symbolizují počasí venku.

Dalším způsobem, jak vyzdobit svůj domov, mohou být pokojové květiny. Velmi oblíbené jsou různě barevné fialky. Co se týče květin, mám ráda i dřevěné zapichovací ozdoby. Koupíte třeba větrník nebo velikonočního beránka na špejli a můžete je zapíchnout ke květině do hlíny. A květina, jako pachira, která sama nekvete, je rázem oživená něčím barevným.

Hodně oblíbené jsou vonné svíčky. Někomu nemusejí připadat zrovna ozdobné, ale jsou druhy, které se při zapálení rozsvítí několika barvami.

Už dvakrát jsem zmínila barevnost. Úmyslně. Podle mě by se ozdůbky měly odlišovat od okolního vybavení bytu. Určitě neuškodí, když sem tam přidáte něco žlutého nebo červeného.

V obchodech můžete narazit také na háčkované věci, například zvonečky, berušky nebo motýly. Já mám na svých závěsech právě motýly, vínové.

Pokud někdo nemá rád ozdůbky z tkaniny, může vyzkoušet pletené z lýkového dřeva nebo ze slámy. Existuje několik variant – srdíčka, květiny, hvězdy či mašle. Nechci se chlubit, ale na dveřích a dvou klikách od skříněk mám zavěšená lýková srdíčka vínové, šedé a bílé barvy.

A nakonec do této kategorie lze zařadit i plyšáky. Jsou lidé, kteří sbírají malé medvídky nebo sloníky, a doma jim pak vyberou jejich čestné místo. Například moje mamka má opěrku sedačky obsypanou právě malými hnědými, černými a bílými medvídky. Je nutné zdůraznit, že to nejsou hračky!

Svůj domov si můžete vyzdobit podle své libosti čímkoliv. Znám paní, která má doma snad milion dřevěných figurek, které zdobí asi všechny poličky, které má. To už mi přijde trochu nepraktické s ohledem na utírání prachu. Jak se říká: všeho s mírou.