Není pochyb o tom, že štíhlá linie je dnes v módě. V televizi vidíme štíhlé herečky, v časopisech pak modelky s dokonalou postavou. A není divu, že se mnoho žen snaží tohoto ideálu dosáhnout. To však není tak jednoduché, jak se zdá.

Problémem je hlavně současný sedavý životní styl. Ten totiž nepodporuje příliš fyzické aktivity. Bohužel většina zaměstnání, ačkoliv není příliš náročná fyzicky, je poměrně náročná po psychické stránce. Tím pádem jsme po příchodu ze zaměstnání unavení a již nemáme energii na to, abychom šli například cvičit. A pokud už se rozhodneme chodit třeba do posilovny, obvykle nám to nadšení dlouho nevydrží.

bazen4

Není tedy divu, že se ženy snaží najít způsob, jak zhubnout, aniž by musely dramaticky zvyšovat svou fyzickou aktivitu. Oblíbené jsou nejrůznější diety, protože je mnohem jednodušší nandat si na talíř méně jídla, než jít po práci cvičit.

Zde však číhá jiné nebezpečí. Leckdy je výdej energie za celý den tak nízký, že pokud sníme skutečně všechny živiny, které potřebujeme, bude naše potrava tak bohatá na energii, že vysněný štíhlý pas nezískáme.

nausnice1

I proto se rozjel byznys s nejrůznějšími podpůrnými prostředky. Velmi oblíbené jsou prášky na hubnutí Rychle-hubnuti, které slibují prakticky zázraky. Reklamy nám ukazují, jak lze s jejich pomocí zhubnout skutečně bez námahy a navíc rychle. Otázkou je, zda to tak skutečně funguje.

Odpovědí je, že nikoliv. Ano, tyto doplňky stravy skutečně obsahují uvedené látky. A jejich účinek je skutečně takový, jak se uvádí. Je však tak nízký, že výsledný efekt je naprosto minimální. Jedná se tedy prakticky o podvod, v lepším případě pouze o tahání peněz z kapes důvěřivých žen.

Avšak ty jsou ochotny, i přes nesčetné důkazy, těmto reklamám uvěřit, či alespoň doufat, že právě u nich bude účinek takový, jak se očekává. Bohužel, bez cvičení a přiměřené stravy to bohužel nepůjde. S tím je třeba se smířit.