Platí to u všeho. Ať už je to byt, bazén nebo zahrada. vás ostatně poučí více než dosti o tom, jak je údržba takového bazénu skutečně důležitá. Tady ale nyní nejde o kvalitu údržby, kterou jistě nezanedbáváte. Jde tady spíše o té kvantitě. Je rozdíl, pokud se staráte o malý byt 2+1 někde v paneláku a když se staráte o velký domek někde na vesnici, se zahradou a s několika pokoji. To je potom pořádný rozdíl, který se hned projeví v času stráveném uklízením, údržbou a vůbec spotřebě – tedy vaší peněžence. Někdy si říkáme, že by bylo nejlepší žít v krabici, jenomže tam to taky nejde. Necítíme se tam dobře.
luxusní letovisko

Představy nejsou nikdy to nejlepší

Když jsme byli malí, často jsme si představovali, že bychom žili v hrozně velkém domě, kde bude ideálně z pokoje skluzavka až do kuchyně a eskalátor zpátky. Není to nereálné, ale jen si představte, kolik prostoru by taková legrace stála. A rodiče tu nebudou navždy, aby vám uklízeli. A pokud nebudete mít statisícový příjem, tak se pěkně rychle rozlučte i s paní na uklízení a majordomem, protože to nejsou vůbec levné položky vašeho rozpočtu. To je tedy v případě, že chcete někoho platit, aby vám uklízel, ideálně i vařil apod. V případě, že se o to budete starat sami, tak si rovnou vyčleňte celý víkend na drhnutí, vysávání, čištění. Je to všechno jeden začarovaný kruh, nejraději bychom bydleli ve velkém, ale potom, když se o to nestaráme, tak se to mění v noční můru.
opuštěná budova

A to ještě nemluvíme o té skutečné údržbě!

Potom nastane chvíle, kdy je třeba vyměnit okna, okapy, střechu, barvu na zdech, spotřebič, podlahu. To se potom takový domeček pěkně prodraží, jen co je pravda. A do toho stejně budete muset ten prach zamést a koberce vyprášit. Když drhnete už čtrnácté okno nebo vysáváte pátou místnost, začínáte zpochybňovat vaše rozhodnutí, to nám věřte.