Říkáte, že festivaly jsou jen pro mladé? Omyl. Možná byste se divili, kolik nadšených lidí v pokročilém věku tyto akce vyhledává. Jsou jimi převážně velcí fanoušci dané kapely či zpěváka. Někteří k nám dokonce jezdí i ze zahraničí.
Hudební festivaly se konají převážně v letních měsících. A proč asi? Je teplo, malá pravděpodobnost srážek, světlo je až dlouho do noci, každý má chuť v létě někam vyrazit.
festivalová atmosféra
Možná jste na žádném festivalu ještě nebyli, a tak nevíte, jak to chodí. Pokusím se vám to trošičku přiblížit. Většinou na internetu koupíte vstupenku na daný festival. Některé jsou na jednorázový vstup, jiné na opakovaný vstup po celý týden. Ceny se ovšem velmi liší. Po zakoupení vstupenky, která vám pravděpodobně přijde na e-mail, si zajistíte dopravu a s velkou pravděpodobností začnete řešit i ubytování. Je zcela běžné, že lidé mají na festivalu své stany.
Festival je tedy vlastně koncert jedné, ale většinou více kapel a zpěváků odlišných žánrů. Probíhá pod širým nebem. Začíná většinou odpoledne a pokračuje dlouho do noci. Někdy trvá i několik dní, protože je velký a navštíví ho mnoho interpretů.
Odnesete si z něj jak kulturní zážitek, tak zážitek na celý život. Protože, kdy jindy se vám poštěstí vidět zase vašeho oblíbeného zpěváka či zpěvačku naživo.
hudební koncert
Festivaly možná navštěvují převážně mladí. Na každém koncertu je možnost nákupu malého občerstvení, ale nechybí ani alkohol, který si někteří vozí již z domova. Bohužel právě opilci mohou představovat některé z mínusů letního festivalu. Věřte ale, že převládají plusy. Na festivaly jezdí i známé osobnosti, aby se jen podívali. Však to jsou také jen lidé. Pokud budete mít štěstí, třeba potkáte některou ze seriálových televizních hvězd.
Některé festivaly mohou pomáhat těm, kteří to potřebují. Nákupem vstupenky přispějete na dobrou věc a vy se navíc skvěle zabavíte. A tyto festivaly jsou povětšinou spojeny i se slavnými osobnostmi. Pokud je chcete potkat a vidět je na vlastní oči, vyrazte právě sem.