Mít krásný a útulný dům či byt je snem každého. Jak ale docílit takového efektu? Jaké dekorace použít a čeho byste se měli vyvarovat?

Ať už se rozhodnete pro skandinávský, venkovský, provensálský, vintage, je dobré si nastudovat, jaké barvy a doplňky do daného stylu patří, abyste dosáhli požadovaného výsledku. Pokud se nechcete zaměřit na jeden konkrétní styl a spíše uvažujete nad realizací vlastních představ, nezapomeňte si promyslet, jaké barvy a materiály se k sobě budou hodit.

prosvětlený poko

Důležité je uvědomit si, na jakou stranu je rekonstruovaná místnost, orientována. Jestliže se jedná o dobře prosvětlenou místnost, je možné použít i tmavší barvy a dekorace. Problém může nastat při renovaci místnosti, která je tmavá, málo prosvětlená. V takovém případě volíme zásadně barvy světlé, které místnost částečně prosvětlí.

obývací poko

Nábytek

Nábytek volíme dle velikosti místnosti a snažíme se, aby veškerý nábytek k sobě barevně ladil. Existuje několik programů a aplikací, které vizualizují vaše představy do 3D modelů a vy tak snadno rozhodnete, zda se vybraný nábytek nebo barvy k sobě hodí či ne. Pokud potřebujete s výběrem pomoci, obraťte se na interiérového designéra.

Doplňky

Doplňky jsou téměř stejně důležité jako nábytek. Právě doplňky vytvoří tu správnou atmosféru a podtrhnou krásu bytu. Přesto bychom měli množství a velikost doplňků zvážit, aby pak nepůsobily dojmem přeplácanosti. Tím bychom dosáhli opačného výsledku, než o jaký nám jde. Na trhu můžete najít vázy, sochy, dekorativní svíčky či jiné doplňky.

Neopomenout byste neměli ani na rostliny, neboť jejich přítomnost pozitivně přispívá k dobré náladě. Některé rostliny nepotřebují téměř žádnou péči, proto se nemusíte bát, že péči zanedbáte. Jestliže nemáte na rostliny čas a přesto máte zájem o jejich přítomnost ve vašem bytě, je možné zakoupit květiny umělé.