Bez dobrých elektrických rozvodů se rozhodně neobejdete, protože jinak Vás potrápí několik problémů, a proto se podíváme, jak rozvést elektřinu v domácnosti.

Elektrické rozvody

Zabudování

Rozvody uvnitř nemovitostí musí splňovat určité normy, které jsou opravdu důležité. Píše se v nich například o tom, že musí být bezpečné vůči újmě na zdraví či majetku a podobné předpisy. Vše to začíná při projektování budovy, kdy se musí vždy dbát na hospodárnost a normy. Nesmí se zapomínat, že musí být v oblastech, kde jsou pro provoz nepostradatelné. Nejčastěji jsou rozvody vedeny přímo ve zdi, protože zde jim nic nehrozí a vše je v bezpečí.

elektrikář při práci

V žádném případě se nesmí vést podél hromosvodů, protože úder blesku by měl fatální následky. Zároveň musí být rozvody před bleskem dostatečně chráněny. Zkušení pracovníci jistě zvolí i vhodné pojistky pro Vaše využití, protože přeci nechcete, aby po zapojení výkonnějšího zařízení vypadli. Abyste do novostavby mohli zavést elektrický proud, tak e nutné dodržet stavební úpravy pro vnější sítě a mít výhodný prostor pro rozvaděč. A proto se rozhodně vyplatí se poradit s profesionály.

Zásuvky

Dnes si jen těžko umíme představit svou domácnost bez zásuvek, protože se jedná o velice užitečné zařízení, jenž nám pomáhá v každodenním životě. Kde je zapojit? Především do míst, kde budou potřeba, takže zejména v kuchyni jich bude potřeba více. Doporučujeme také v každé místnosti s kobercem dát zásuvku, jenž bude kousek nad zemí. Vždy pamatujte, že zásuvky potřebují dostatečně silné pojistky, a navíc se jich nesmí zapojit více než deset na jeden elektrický rozvodový okruh.

elektrická zásuvka

Pokud si zakoupíte například drahou televizi, tak se určitě vyplatí investovat do přepěťové ochrany. Ta zamezí poškození spotřebiče například před nárazem silného proudu. Zásuvky Unica Lightpark mají moderní design, jenž do Vaší domácnosti nádherně zapadnou. Samozřejmostí je nízká cena a snadná montáž. A proto se výměna starých zašlých zásuvek a vypínačů rozhodně vyplatí. Moderní výrobky Vám budou sloužit spousty let bez problémů.