Ten, kdo se vrhá na soukromé podnikání, by měl mít od samotného počátku v první řadě naději na to, že si tímto počínáním vydělá na živobytí. Že toto bude vynášet aspoň tolik, aby se z toho dalo důstojně žít.

Ovšem někdy se takové představy nevyplní. Nebo se třeba nějakou dobu i plní, jenže pak se něco zkomplikuje a jsou tu potíže. A ty je třeba řešit podnikatelovými vlastními silami, protože tu není nikdo, kdo by tak učinil za něj.

Jenže co má dotyčný dělat, když se jeho činnosti nevede, když se touto nedá dost vydělat? Má snad se svojí živností skoncovat, má rozpustit zaměstnance, prodat, co se prodat dá, a doufat, že takto získané příjmy budou dostačující na to, aby se jimi zaplatily aspoň ty neblahé vzniklé dluhy?

mince v peněžence

Ne! Aspoň tedy pokud je tu naděje, že se dá takový podnik ještě zachránit. Rozhodně není rozumné zničit to, co by mohlo fungovat.

Jenže když nejsou peníze na nezbytné změny, jež by vdechly firmě nový život? Co pak?

Pak je často nejrozumnější vzít si půjčku. Tímto způsobem si totiž jak známo lze přijít na potřebné peníze, jež se dají do zmíněné firmy investovat a jimiž lze financovat vše potřebné, dokud se situace zase nestabilizuje.

Jenže kterou půjčku z té nepřeberné řady možností si vybrat? To je pro leckoho oříšek.

Oříšek, jenž je ale velice snadno rozlousknutelný. Když je totiž takový podnikatel ve velice svízelné situaci, přijde mu vhod nebankovní hypotéka bez registru Nebankovní hypotéky CZ. A to nejenom proto, že by mu v jeho situaci dost možná stejně nikdo jiný než nebankovní společnost nepůjčil.

nakreslené bankovky

Právě tato hypotéka je totiž pro ty, kdo mají problémy, učiněný sen. Nikdo u ní totiž nemusí složitě prokazovat dostatečně vysoké příjmy, nikdo nemusí projít lustrací svého daňového přiznání a registrů dlužníků, nikdo se nemusí ponižovat ani jiným způsobem. Stačí tu dát do zástavy vhodnou nemovitost a mít na splácení a úspěch je zaručen.

A čím jiným byste asi tak chtěli podnikání zachránit?