Auto je jeden z dopravních prostředků, které můžete vlastnit. Je to motorové vozidlo, které jezdí na benzín, naftu, plyn a zatím stále nově na elektřinu. Auto si můžete pořídit kdykoliv, i když vám není osmnáct let nebo nemáte řidičák. Využívat ho můžete až tehdy, kdy splníte tyhle dvě kritéria. Řidičský průkaz získáte až absolvujete 28 jízd pod dohledem učitele autoškoly, s následnými závěrečnými zkouškami, které musíte zvládnout. Závěrečné zkoušky mají dvě fáze až splníte počet jízd a nejlépe i hodin v učebně. Jako první fázi máme testy, které se vyplňují na počítači a musíte mít určitý počet bodů k postupu k druhé fázi, což jsou samotné jízdy. Zkoušky k řidičskému průkazu probíhají s instruktorem autoškoly a osobou, která posuzuje vaši jízdu. Budete řídit například 45 minut podle pokynů instruktora, ten vám bude říkat kam zahnout atd. 

veterán

Jak jde doba, tak se i zlepšují funkce, mechanismy, výbavy vozidel. Vozidla jsou manuální nebo automatická, což znamená, že u manuálu musíte řadit, přičemž u automatu používáte jenom plyn a brzdu (spojku tady nenajdete) k pohybu vozidla.

Jednotlivé a základní části automobilu mají všechny typy vozidel, jelikož bez nich by se automobil neobešel. Navíc si můžete, ale připlatit za výbavu vozu, tedy když kupujete nový. Je to takový komfort pro zákazníky, kterým nevadí si něco málo připlatit. Mezi tuto výbavu patří například vyhřívaná sedadla, vyhřívaný volant, jiná než základní barva apod. 

Auto na dlouhé cesty

Jízda automobilem může být pro někoho stále stresující, je to například tím, že mají řidičský průkaz už pár let, ale nějakou dobu neřídili, poté nováčci, kteří mají řidičák jenom chvíli. Naopak pro jiné je to adrenalin, zábava, uvolnění. Někteří řidiči svá auta mají až moc rádi, někteří je mají jako práci. Když jsme u řidičů, tak jsou řidiči, kteří používají auto ve svém povolání a nebo je nutné k výkonu jejich povolání. Mezi tyto povolání patří například řidiči kamionů, řidiči taxi služeb, rozvozy jídel, zasílací společnosti atd.

Kde si můžu auto pořídit?

Auto můžete koupit buď ojeté nebo nové. Ojeté vozy si lze pořídit v bazarech, od známých a nebo z inzerátu. Nové si potom jednoduše koupíte na prodejně dané společnosti značky, kterou chcete.