Celkově v dnešní době spousta lidí nedokáže být příliš šťastná. Problém pak nastává samozřejmě i ve vztahu. Mnoho lidí ve vztahu není spokojeno a je to také bezpochyby zásluhou dnešní doby, dnešního digitálního světa. Ale i v něm lze najít štěstí a být spokojeni. Stačí se řídit několika zásadami pro spokojený vztah a šťastní můžete být i vy. V čem tedy spočívá hlavní klíč ke spokojenějším vztahům? 

pár kolo

  1. Naučte se být spokojení sami se sebou. To znamená, že budete spokojeni, když budete sami a budete si čas sami pro sebe užívat. Budete dobrým parťákem pro sebe samého a budete si umět užít běžné činnosti, které děláte třeba s partnerem. To je zásadní věc proto, abyste pak byli spokojeni i ve vztahu. Obecně kdo není spokojen sám se sebou, nemůže být ani ve vztahu. Nemůže tak být spokojen vlastně v žádné oblasti svého života. 

  1. Dělejte to samé jako na začátku vztahu. Je samozřejmé, že vztah časem trochu zevšední a stane se z něho možná i rutina. Na vztahu se totiž musí stále pracovat. Jakmile se jeden přestane snažit, nastane přesně taková stagnace a vztah přestane být plnohodnotný. Svého partnera jste si vybrali právě takového, jaký byl na začátku, proto jste si ho zamilovali. Zamilovali jste se do takového partnera, u něhož se vám líbilo to, co dělal na počátku vztahu. Jestliže se věnoval nějaké činnosti, jestliže jste se jí věnovali spolu nebo dělal nějaké gesto, je důležité, aby na to nezapomínal ani teď. Protože takového partnera, který se zpočátku věnoval nějaké zálibě a teď se nevěnuje vůbec ničemu, by nikdo nechtěl ve vztahu. 

šťastný pár

  1. Respektuje partnera takového, jaký je. V žádném případě se jej nesnažte měnit. Ani vám by se nelíbilo, kdyby vás někdo chtěl předělat k obrazu svému. Na začátku vztahu se vám partner zdál bezchybný a po čase zjišťujete, že má více špatných vlastností a jeho chováním vás i hodně rozčiluje. I to je naprosto běžný jev v partnerském soužití. Jenže důležité je partnera přijmout se všemi klady i zápory. A milovat ho právě proto, jaký je, ačkoli vás s mnoha gesty rozčiluje. Když se jej budete snažit předělat, znamená to, nejste spokojeni ani sami se sebou viz bod č.1, neboť budete chtít u partnera něco, co dost možná postrádáte sami u sebe.