Co si myslíte vy o vzdělání? Protože mnoho lidí má takový názor, že na vzdělání opravdu nedá dopustit. A stejně tak jako já. A já abych se vám přiznala, tak už od malička jsem se velice ráda učila. Učení pro mě byla veliká zábava, a ne vůbec žádná povinnost anebo nutnost. A třeba můj bratr byl takový, že se opravdu nerad učil a k učení ho rodiče opravdu museli nutit. Tedy ne, že by ho nutili násilím, ale nutili ho, aby si dělal domácí úkoly. Tohle je přeci povinnost každého žáka, aby si dělal domácí úkoly, že? A se mnou naštěstí takové problémy nebyly. Vy si možná říkáte, proč jsem bratrovi nedomluvila anebo jsem se o něj nepostarala, když jsme chodili do stejné třídy.

Mám přečtených mnoho knih.

My jsme totiž dvojčata, jenomže bratr ze mě neměl vůbec žádný respekt. Ale když to tak ale vezmu zpětně, takže já bych byla na nic, kdybych bratrovi nutila učení. Nicméně ani rodiče moc úspěchů neudělali a vůbec jsme nechápali, proč bratr se nechce vůbec učit. A bratr byl takový divoký, zatímco já jsem byla klidná a spíše vzdělaná. Takže se kolikrát mnoho lidí divilo, že jsme dvojčata.

Škola mě vždycky bavila.

Ano, jsme si hodně podobní, ale co se týče povah, tak jsme velice odlišní. Já jsem spíše klidná, zatímco bratr je takový divočejší. A nám to ale nevadilo, protože i tak jsme si spolu skvělé rozuměli, akorát na vzdělání jsme měli opravdu každý jiný názor. Nyní jsme dospělí, víte, jak to nakonec dopadlo? Já mám dvě vysoké školy a bratr má dva učební obory. Udělal si elektromechanika a taky nějakého soustružníka. Myslím si, že to skvělé, protože bratr má opravdu práce nad hlavu, že ani nestíhá dělat své pohledávky. Protože v dnešní době je opravdu hodně málo řemeslníků, takže řemeslníci jsou hodně zabraní a vůbec ani nestíhají svou práci. A když jsme už u učení a vzdělávání, tak jak jste na tom vy? Jakou máte školu nebo jak to máte se vzděláním vy?