Každý má v dnešní době náběh na obezitu, tedy pokud nesportuje. Nicméně dnes je takových lidí hrozně málo, rozhodně méně než v minulosti. Naprostá většina našinců se ve svém volném čase věnuje zahálce, což má samozřejmě za následek nabírání kilogramů. Když se k tomu přidá ještě nesprávné stravování, je na obezitu docela zaděláno. A to je samozřejmě problém, jelikož se nejedná jen o velkou nadváhu, která narušuje člověka po vizuální stránce, ale jde primárně o zdravotní problém.

Dvě trampolíny

Zásadní je se nejen hýbat, ale dělat to pravidelně. To v praxi znamená alespoň každý druhý den, což dodržuje jen málokdo. Je možné do tohoto konceptu zařadit i posilování, avšak daleko lepší je věnovat se aerobnímu sportování, během kterého se likvidují tuková zásoby přeci jen nejlépe. K tomuto účelu můžete využít kolo, inline brusle, běžecké tenisky nebo trampolíny.

Nezapotíte se jen trochu

Skákání na trampolíně se zdá nezávislému pozorování jako zábava, a skutečně to tak je. Nicméně jde o zábavu fyzicky náročnou, během které se nejen zlepšuje fyzická a duševní kondice, ale zároveň rostou i svaly a ničí tukové zásoby. Díky tomu patří skákání do kategorie komplexních cviků, které jsou vhodné víceméně pro každého. Ze začátku je dobré se ale příliš nepoddávat rychlému tempu a raději skákat správně a uvolněně. Když se totiž příliš přidá, člověk vypadne ze své správné tepové zóny, což má za následek zhoršenou likvidaci tuků.

Kluk na trampolíně

Správný model

Aby bylo skákání nejen zábavné, ale také maximálně efektivní i bezpečné, je potřeba zvolit správný model. Trampolína by měla být v prvním případě dostatečně kvalitní na to, aby se pod cvičencem nepropadla. Proto je nezbytné vybírat nejen podle velikosti, ale zároveň se zaměřit i na nosnost. Ta je stěžejní. Když bude příliš malá, dlouho trampolína sloužit nebude. Rovněž je dobré koupit verzi, jež bude disponovat maximálním možným zabezpečení, tedy sítí a obalem sloužícím k zakrytí pružin.