Každá správná maminka by nikdy neměla podceňovat obuv svého dítka. Je to opravdu velmi důležité a to nejen pro správnou chůzi.

Pokud bude obuv správně zvolená, pak se nikdy nemusíte obávat zbytečných otoků
a puchýřů, které by mohly dítě potkat.
dětské růžové botičky

Když se nad tím tak zamyslíte, dětské nožky nejsou pouze o obuvi. Na tom, jak se správně bude nožka vyvíjet má podíl i řada jiných faktorů. Jedná se hlavně o hygienu nebo stříhání nehtíků.

Mnoho rodičů bude ale časem řešit otázku, kdy je vlastně ta správná doba pořídit dítěti první botky. Specialisté doporučují koupit první botičky až v době, kdy dítko začne samo chodit. Některé maminky dítěti botky kupují příliš brzy a to není zrovna nejideálnější.

Při výběru je ale nutné dávat pozor na materiál, popř. tvar. Ze začátku je lepší pořizovat takové, které končí nad kotníky, a to z důvodu lepšího zpevnění.

Nejvhodnějším materiálem je kůže nebo vzdušné plátno. Dejte pozor, aby neklouzaly a prsty měly v botě dostatečný prostor.

Pamatujte si, že nikdy byste dítěti neměli kupovat boty s podpatkem, i kdyby byl třeba sebevíce maličký. Pro dětskou nožku to opravdu není vhodné.

Vždy byste při koupi bot měli chodit nakupovat s vaší ratolestí. Je mnohdy lepší, si boty vyzkoušet ještě v obchodě, než pak chodit vyměňovat zakoupené zboží. Vybírání jen podle číselných údajů opravdu není vhodnou volbou.
kojenecké tenisky

Mnoho maminek si myslí, že při koupi větší velikosti do botek dítě doroste. To sice ano,
ale zrovna v tuto chvíli tak velké boty nepotřebuje. Určitě byste nechtěli, aby chodilo v botkách jako v lodích.

Jestli si myslíte, že vybrat správnou dětskou obuv je jednoduché, pak jste na omylu. Rozhodně to není žádná sranda. Určitě vám to potvrdí každá maminka.

Opravdu se vždy snažte najít tu nejlépe padnoucí a to bez ohledu na ceny. Vaše dítě vám za to jednou poděkuje.

Pokud byste se rádi dozvěděli více, pak vám je mile ráda poskytne.