Fanoušci sci-fi vesmírných dobrodružství série zvané „Star Trek“ znají téměř všechny videohry na toto téma. Nejznámější počítačovou hrou galaktických cest a mezidruhových bitev v této oblasti pořád kraluje hra zvaná „Bridge Commander“. Ačkoliv se jedná o postarší kousek, který byl představen a uveden na trh v roce 2002, celý příběh této videohry se zdá býti velice poutavý a každého hráče, který se v tomto světě vyzná prakticky ihned vtáhne do samotného děje.
 počítačová myš
Jakmile hráč spustí hru, přehraje se mu úvodní cutscéna, ve které bude sledovat úmrtí svého kapitána, zničení systému Vesuvi a rovněž převezme velení lodi jako kapitán. Ačkoliv na stejné lodi, U.S.S. Dauntless, sloužil jako první důstojník, je před něj kladena velká výzva, kterou je velet velké lodi třídy Galaxy, mít zodpovědnost za celou svou posádku a především zjistit, co zničení soustavy zapříčinilo.
 
Během vyšetřování se hráč, jakožto kapitán, střetne s mnoha protivníky ze známých světů a bude bojovat ve válce proti druhu, který má přímo prsty v přechodu místního slunce na supernovu. Tak jako každá válka, i tahle bude pro čerstvého velitele zatěžkávající zkouškou a bude muset dokázat, že si kapitánské křeslo skutečně zaslouží. Až se tak stane, hráč získá jednu z nejlepších lodí ve flotile – U.S.S. Sovereign, která je prototypem této třídy plavidel. Fanoušek Star Treku získá tak možnost velet plavidlu stejné třídy jako je Enterprise-E, kterou je možné vidět ve třech celovečerních filmech.
 
Pomyslnou třešničkou na dortu celé této videohry je navázání prvního kontaktu s novým druhem ze vzdáleného světa, zachránění jejich domovské planety před zkázou, obrana Federální základy před zničením či ochrana plavidel spřátelených světů. Před kapitána jsou občas kladena velká dilema, při kterých se musí rozhodnout, jak zareagovat v určitých situacích. Takovéto reakce mají velké důsledky na pozdější události.
vesmírná stanice DS9
 
Kromě samotného příběhu je v Bridge Commanderu možnost účastnit se libovolně nastavených bitev. Získáváte tak šanci otestovat své taktické a strategické schopnosti v akci. Velkými pozitivy na této hře považuji poutavý příběh se zápletkou a dramatickými chvilkami, velkou míru akčnosti a příležitost ovládat svůj koráb jak z můstku, tak i z externího pohledu. Jak je již z názvu patrné, hráč sám ovládá všechny systémy lodi a pakliže chce, může se osobně ujmout manuálního řízení a střílení z lodních zbraní. Rovněž dávám plus za výborný hudební podklad.
 
Na druhou stranu, je velká škoda, že Bridge Commander má tak chabé grafické zpracování. Vzhledem k schopnostem herních grafiků té doby se to však dá pochopit. Byl bych velice potěšen, kdyby se tato hra dočkala grafické úpravy dle schopností a techniky dnešní doby. Schopnosti multiplayeru, tedy hraní pro více hráčů jsou tu prakticky nulové. Ačkoliv je to zde možné, vzhledem ke stáří tohoto díla je to těžce realizovatelné.
 
Mé hodnocení? 6/10