I rádio a televize vysílají zprávy jen občas a pokud tedy nesledujete stále zpravodajský kanál, může vám leccos uniknout. Proto není k zahození mít internetovou přípojku.

Internetová kabeláž

Pokud máte bydliště v našem hlavním městě, informujte se na internet Praha, kde vám podají informace o možnostech zřízení této přípojky a možnostech tarifů. Nebojte se, určitě si vyberete.

Informace od této firmy si klidně můžete nechat projít hlavou, nemusíte se honem honem do něčeho hrnout. Ostatně vás firma ani nenutí. Nechá vám času, kolik chcete. Jenže po dobu vašeho přemýšlení se stane spousta a spousta věcí a vám toho hodně unikne. Pak se ovšem nesmíte divit, když přihodíte něco „do placu“ mezi známými a oni se vám vysmějí, protože vůbec nebudete v obraze. Informace je tím cennější, čím je čerstvější a obsažnější. Ale přece jen rychlost je nade vše. Proto zůstane internet jedničkou.

Chcete-li skutečně být in, a to neustále, musíte si připojení pořídit a pak již jen zprovoznit jakýkoli soft, který na novinku na kterémkoli webu upozorní. Nejlépe zvukově, protože přece nebudete čučet celý den na monitor a sedět u počítače. Takto můžete dělat cokoli a když se něco nového objeví, hned to budete vědět.

Nebudeme zde rozebírat pravdivost těchto novinek. To už si musí přebrat každý sám, čemu uvěřit a čemu ne. Zasílání takových zpráv kamkoli nemůže váš provider ovlivnit. Ani ten, kdo informaci převezme. Naopak jsou šikulové, které takové zprávy schválně vyrábějí a pak sázejí na různé weby jako sedlák brambory. Ten, kdo si web nehlídá, tak na to doplácí.

Internet v notebooku

Nuže, nyní již máte přísun zpráv zaručen, máte připojení k internetu a můžete se vlastně pročítat celým světem. Nemáte-li jazykové znalosti, pomůže překladač. Ten však není příliš přesný ani dobrý. Proto je dobré mít základy a překladačem si jen pomáhat, nevíme-li tu a tam nějaké to slovíčko.