Dítě bez mobilního telefonu dnes v České republice nejspíše neexistuje. Užíváním mobilního telefonu se spojí s kamarády, kteří zrovna nejsou s nimi, mohou se zabavit při čekání na autobus, hrát hry… U všech uživatelů na světě platí pravidlo, které by měl každý dodržet. Je sice fajn si užít čas na sociálních sítích, avšak trávení volného času by nemělo být celé založeno právě na užívání různých technologií. Sami si řekněte: Kdy jste si naposledy četli, nebo se šli projít místo sledování televize?

teenageři s mobily

Děti jsou náchylnější mnohem více než zralí dospělí. Takže se u nich může velice jednoduše projevit závislost, kterou ani nemusíme my, jakožto rodič, vidět. Se závislostmi na čemkoliv není radno si zahrávat. Mimo závislosti právě na těchto zařízeních se dítě může setkat se zhoršením sociálních interakcí a schopností vlastní fantazie a představivosti.

Přejdeme ale k tomu, kolik hodin denně je pro dítě ideální hrát počítačové hry. Samozřejmě se bez nich mohou i pár dní obejít, ale když už máme dítě, které miluje svoji hru a máme pocit, že ho činí šťastným, tak není důvod ho od toho držet. Pro dítě je ideální užívat přístroje jako je mobilní telefon, počítač nebo televize tak přibližně 5 hodin denně dohromady.
dítě drží v ruce mobil

Z čehož je čas pro mobilní telefon něco kolem hodiny a hodiny a půl, na počítač maximálně hodiny dvě a zbytek času se může dívat na televizi. Záleží také na tom, jakým způsobem dítě tráví čas na těchto zařízeních. Nedoporučují se hry s prvky brutality nebo agresivity, které by mohly zapříčinit špatné zvyky a chování dětí. To stejné platí s obsahem, který sleduje třeba na YouTube nebo Facebooku. Na těchto stránkách bychom měli na dítě opravdu dávat pozor a pečlivě kontrolovat obsah, který sleduje a který ho zajímá. Právě přístup k neomezeným informacím je jedna z nejnebezpečnějších věcí, která nás může na internetu potkat.